28mar2019

Czy krople do oczu bez recepty są skuteczne?

Jak wiadomo krople do oczu są tymi preparatami po które najczęściej sięgamy gdy objawy zespołu suchego oka stają się dokuczliwe. Pytaniem, które zadaje sobie wiele osób jest jednak to, czy wystarczą krople bez recepty, czy jednak musimy udać się do okulisty po specjalny lek?

Krople do oczu bez recepty mniej skuteczne?

Powszechnie panującym mitem jest to, że krople do oczu bez recepty są mniej skuteczne. To błąd! Należy wyraźnie zaznaczyć, że mogą one skutecznie pomóc nam w przypadkach wysuszonego/zmęczonego oka. Oczywiście, niekiedy mamy do czynienia ze schorzeniem, który wymaga zdecydowanie silniejszego działania, obejmującego często kurację antybiotykową czy też zastosowanie leków przeciwzapalnych wtedy preparaty bez recepty mogą nam nie pomóc. W większości przypadków jednak gdy tzw. suche oko i związane z tym problemy stają się dokuczliwe , można znaleźć skuteczną pomoc stosując dostępne w aptece krople do oczu bez recepty. Naturalne składniki często zawarte w kroplach do oczu bez recepty pomogą złagodzić objawy i zapewnią nam komfort. Na co jednak warto zwrócić uwagę – jeśli polecone przez farmaceutę krople stosowane zgodnie z zaleceniem producenta nie przynoszą ulgi, lub – co gorsza- stan się pogarsza, konieczna jest konsultacja lekarza w celu zdiagnozowania tego problemu.

Krople do oczu bez recepty – stosuj je rozsądnie

To, że krople do oczu bez recepty może kupić każdy, nie oznacza jednak, że są one słabe i że można je stosować bez żadnych ograniczeń. Przed zastosowaniem każdego specyfiku należy zapoznać się z ulotką, dołączoną do opakowania. Jakiekolwiek niepokojące objawy należy natomiast zgłosić swojemu lekarzowi. Trzeba się trzymać ściśle wskazań, dotyczących danego preparatu i nie stosować go dłużej, niż zaleca to producent. Źle zażywane leki, nie tylko krople do oczu bez recepty, zamiast pomóc, mogą nam bardzo zaszkodzić. O tym zdecydowanie warto pamiętać. Bardzo ważne jest również to by zwracać uwagę na zalecenia producenta dotyczące przechowywania preparatu i bezwzględnie nie stosować kropli gdy upłynie ich termin ważności.

Jak wybrać skuteczne krople do oczu bez recepty?

Objawy suchego oka, lekceważone, nie tylko są bardzo uciążliwe w codziennym życiu, ale również mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń. Odczuwając pierwsze objawy, należy zatem czym prędzej udać się do apteki i poprosić farmaceutę o coś, co pozwoli na złagodzenie bólu, pieczenia, suchości, a jednocześnie zapewni optymalny poziom nawilżenia powierzchni oka. Najczęściej polecane krople do oczu bez recepty zawierają kwas hialuronowy, czy też różne składniki roślinne takie jak aloes, oraz zastosowany niedawno w kroplach do oczu propolis, powszechnie znany ze swoich walorów leczniczych. Wszystkie składniki działają kojąco, a kwas hialuronowy naturalnie występujący w łzach zapewnia odpowiednie nawilżenie powierzchni rogówki. Najczęściej stosowanie takich preparatów pozwala nam pokonać dolegliwości i już po kilku dniach znów możemy się cieszyć „świeżym” spojrzeniem.

Suche oko – częsty objaw

Suche oko to dolegliwość, która dopada coraz więcej osób. Przyczyną tego stanu jest przede wszystkim długotrwała praca przy komputerze oraz przebywanie w klimatyzowanych, zakurzonych lub zadymionych pomieszczeniach. Oko jest zmęczone, szybko wysycha i w efekcie potrzebuje pomocy. Krople do oczu bez recepty są świetnym środkiem zarówno, jeżeli stosujemy je jako wstęp do leczenia, jak i jako podstawowy preparat, używany w trakcie kuracji. Pharm Supply oferuje szeroką gamę naturalnych produktów, niezawierających żadnych środków konserwujących.