02kwi2021

Kiedy sięgnąć po krople do oczu cz.3

Wiosenna aura, konieczność noszenia maseczek, suchość oka, wynikająca z długiej pracy przy komputerze – te czynniki mają wpływ na to, że nasi klienci sięgają po krople do oczu.

Krople do oczu, gdy kilka czynników wpływa na dyskomfort widzenia

Beata, lat 36. Pracuje w sklepie wielkopowierzchniowym w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Spędza wiele godzin przy sztucznym męczącym świetle, które zdecydowanie daje się jej we znaki. W czasie pandemii dodatkowo musi mieć również maseczkę. Podczas rozmowy z nami zwróciła uwagę, że nasunięte na maseczkę okulary, które nosi, najzwyczajniej po pewnym czasie parują. Zmęczona zdejmuje je co jakiś czas i przeciera oczy. To wszystko sprawia, że często sięga po krople do oczu, aby dać im po prostu trochę ulgi.

Wiosna sprzyja rowerzystom, ale nie ich oczom

Jarek, lat 28. Jest zapalonym rowerzystą. Po prostu uwielbia spędzać wolny czas na wycieczkach swoim jednośladem. jeździ praktycznie cały rok, tylko zimą robiąc sobie przerwę. Tym bardziej cieszy się, że już wiosna i można wyciągnąć rower. Jego podróże potrafią trwać po kilka godzin. Oczy w słoneczne dni narażone są na mocniejsze promieniowanie UV, na podmuchy powietrza, różnego rodzaju pyłki, a nie zawsze ma ze sobą okulary. Kiedy na fizyczne zmęczenie nakłada się jeszcze zmęczenie oczu, to odczuwa je po prostu silniej. Dlatego rozwiązaniem, które przywraca mu pewien komfort jest zakraplanie oczu.

Czas rekrutacji do przedszkoli to czas intensywniejszej pracy administracyjnej

Jerzy, lat 49. Dyrektor przedszkola. Jeśli już przy temacie wiosennym jesteśmy, to jest to też czas rekrutacji właśnie do przedszkoli. Pliki różnych dokumentów przesłanych przez rodziców, należy przeczytać i dokładnie sprawdzić. To bardzo intensywne zadanie dla administracji, która zajmuje się rekrutacją. Godziny spędzone na zapoznawaniu się z tymi dokumentami mocno obciążają oczy. Pojawia się uczucie suchości, zmęczenia. Często towarzyszą temu przekrwienia i pieczenie. Powrót komfortu widzenia, a jak to opowiadał nasz klient, wręcz uczucie zdjęcia ciężaru z oczu, zapewniają krople do oczu. O żadnej innej porze roku tak często po nie sięga, jak wiosną.

Krople do oczu cz.3