retinea pharm produkty

Krople do oczu mogą być podawane bezpośrednio przez lekarza lub można je zaaplikować sobie samemu. Często zdarza się jednak, że osoby, które robią to same, po prostu robią to nieprawidłowo. To z kolei przekłada się na nieskuteczność kropli.

Co na oczy, co na zmęczone oko?

Zacznijmy od tego kiedy sięgać po krople do oka. Zazwyczaj przynoszą one ulgę i uczucie komfortu, kiedy nasze oczy są zmęczone noszeniem soczewek, są narażone na nieprzyjemne zmiany pogodowe jak np. jesienne wiatry oraz deszcze, ale też nie rozpieszcza ich letnie słońce. Na zaczerwienienie lub uczucie suchości oka wpływa również chociażby klimatyzacja i długa praca biurowa przed komputerem. Przyczyn dyskomfortu może być zatem dużo. Krople stanowią zatem naturalną pomoc w takich sytuacjach.

No to jak zakraplać oczy?

Najważniejsze, aby pilnować kilku podstawowych zasad. Należy zacząć od dokładnego umycia rąk. Nie chcemy przecież dodatkowo podrażnić oczu. Natomiast już podczas procesu aplikacji należy odchylić głowę ku tyłowi i lewą ręką odciągnąć dolną powiekę po stronie skroniowej, tworząc swego rodzaju „kieszonkę”. Trzymaną w prawej ręce buteleczkę z kroplami skierować zakraplaczem ku utworzonej „kieszonce” i ściskając lekko butelkę wycisnąć jedną kroplę. Najlepiej, aby kropla trafiła od strony skroniowej, a nie do kącika przy nosie.

Aplikując kilka kropel miejcie też na uwadze, aby robić to spokojnie z małymi przerwami, aby buteleczka z aplikatorem mogła zadziałać prawidłowo. Dokładny opis aplikowania znajdziecie na załączonej do kropli ulotce.

Po zakropleniu należy zamknąć powieki, a nawet je lekko przycisnąć przy wspomnianym już kąciku przy nosie. Wystarczy tak wytrzymać około minuty.

O czym jeszcze pamiętać?

Dbajcie o higienę samego procesu. Mycie rąk to jedno, ale też zwróćcie uwagę na czystość dozownika. Nie dotykajcie nim bezpośrednio oka. To jest bardzo częsty błąd, który może wynikać z tego, że podczas kontaktu jest nam po prostu łatwiej trafić w określone miejsce. Miejcie na uwadze, że kroplomierz stanowiący integralną część opakowania kropli nie jest zabezpieczony przed zanieczyszczeniem drobnoustrojami. Z tego samego powodu należy po zakropleniu starannie założyć na kroplomierz osłonę – zakrętkę.

Przy wyjaśnianiu tego jak zakraplać oczy nie możemy także pominąć kwestii sprawdzenia daty ważności samego specyfiku. Jeśli data przydatności już minęła to nie aplikujcie takich kropli.