retinea pharm produkty

Zamiast swobodnie podziwiać przepiękne dzieła sztuki czy przyglądać się twarzy ukochanej osoby, dokucza Ci pieczenie oczu, ból, dyskomfort czy uczucie piasku pod powiekami? Oczy, podobnie jak każda część naszego organizmu potrzebują odpoczynku, regeneracji oraz właściwej pielęgnacji. Zastanawiasz się jakie krople na zmęczone oczy będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Sięgnij po nawilżające krople do oczu i wybierz najlepszy produkt, który złagodzi nieprzyjemne dolegliwości, takie jak suche oko.

Suche oko – szybka ulga w dolegliwości

Jedną z najważniejszych przyczyn zmęczonych oczu i przepracowania naszych oczu jest wielogodzinna praca przy komputerem. Kiedy wpatrujemy się w monitor – po prostu zapominamy o mruganiu, a co za tym idzie, nie nawilżamy odpowiednio oczu. W pewnym momencie dochodzi do tego, że zaczyna brakować nam łez, a nasza rogówka jest wysuszona. Suche oko dotyczy nawet 25% pacjentów zgłaszających się do okulisty. Tę dolegliwość nasila również promieniowanie, jakie emitują komputery, smartfony czy tablety; jonizacja powietrza (przyczyniająca się do elektryzowania rogówki, która przyciąga wszelkie nieczystości z powietrza), przybywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach bądź sztuczne oświetlenie w miejscu pracy. Efekt to zmęczone oczy. Krople do oczu to szybki i skuteczny sposób, by przynieść ulgę wysuszonej śluzówce oka.

Jak działają nawilżające krople do oczu?

Preparaty takie nie bez powodu nazywane są sztucznymi łzami, a ich formuła jest zbliżona do naturalnego płynu nawilżającego powierzchnię oka. W ich składzie pojawia się m.in. hialuronian sodu, zapewniający właściwy poziom nawilżenia, chroniący oko przed wolnymi rodnikami oraz utrzymujący właściwe parametry płynu łzowego zapewniające komfort widzenia. . Innymi składnikami pomocniczymi są m.in. dekspantenol czy roztwór karboksymetylocelulozy. Nawilżające krople do oczu to jedyne preparaty, które można stosować bez ograniczeń i aplikować je nawet kilka razy dziennie. Są dostępne w każdej aptece.

Krople do oczu bez konserwantów – dobry wybór

Warto pamiętać o tym, że krople do oczu mogą uczulać, a najczęściej reakcję alergiczną wywołuje zawarta w ich składzie substancja konserwująca. Może nasilić ona również problem suchego oka i niekorzystnie działać na łzy. Do objawów uczulenia należy m.in. mocny obrzęk powiek, światłowstręt, bolesność, łzawienie. Na szczęście zakupić można dobrej jakości krople do oczu bez konserwantów, chociażby z linii Biolan, które przyjdą z pomocą podrażnionym i zmęczonym oczom.

Co na suche oko – profilaktyka

Najlepszą profilaktyką dla naszych oczu będzie właściwa higiena pracy. Pamiętać należy o przerwach co 1 lub co 2 godziny. W tym czasie zaleca się ćwiczenia i relaks dla oczu. Warto zadbać o trochę zieleni w swoim miejscu pracy. Zielone kwiaty pomagają odprężyć wzrok i neutralizują szkodliwe działanie promieniowania, jakie emituje monitor komputera. Nie zapominajmy, że najlepsze jest w miarę możliwości oczywiście, oświetlenie naturalne. Ogromne znaczenie dla nienagannego działania narządu wzroku ma również czyste i świeże powietrze. Dlatego zawsze pomieszczenie z komputerem powinno być porządnie wywietrzone.