retinea pharm produkty

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wreszcie możemy "zwolnić", spotkać się z bliskimi, nadrobić zaległości książkowe i po prostu nacieszyć się domem. Taki czas spokoju to również dobry moment, żeby pomyśleć o sobie i swoim zdrowiu. Dlaczego nawilżające krople do oczu to świetny pomysł na prezent dla Ciebie i Twoich bliskich?

Nasza zima zła...

Zima nie sprzyja naszym oczom. Mróz, nieprzyjemna wilgoć, zimny wiatr – to prawdziwa męka dla narządu wzroku. Dodatkowo większość dnia spędzamy w biurze, gdzie towarzyszy nam suche i gorące powietrze albo w domu – znów przed ekranem telewizora lub komputera. No i dni są krótsze, przez co narażamy nasze oczy na spędzanie wielu godzin przy sztucznym świetle. W efekcie oczy robią się czerwone, zaczynają boleć, odczuwamy efekt pieczenia i suchości gałek ocznych. Jak temu zaradzić? Czy istnieje jakieś remedium?

Czy to "suche oko"?

Twoje "zimowe" problemy oznaczają najprawdopodobniej, że dopadł Cię zespół suchego oka. Dolegliwość ta spowodowana jest zbyt małym wydzielaniem łez lub zaburzeniami w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego. Nie wolno jej lekceważyć, ponieważ nieleczona może być źródłem dużo poważniejszych schorzeń. Tymczasem coraz głośniej mówi się o tym, że suche oko jest jednym z głównych problemów "ery komputerów". Jak temu zaradzić?

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie oczu

Nawilżające krople do oczu to pierwsza i podstawowa rzecz, jaką musisz nabyć. One pozwolą na złagodzenie objawów suchości oka, okoją uczucie zmęczenia i zapewnią optymalny poziom nawilżenia. Warto postawić przede wszystkim na te preparaty, które zawierają kwas hialuronowy, czyli składnik, który naturalnie występuje w łzach, a także propolis i aloes. Czy kupisz krople do oczu bez recepty? Oczywiście, zawierają one wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu bez problemu dostaniesz je w każdej aptece.

Krople do oczu bez recepty – i co jeszcze?

Nawilżające krople do oczu są bardzo ważne, ale walkę z suchością oczu warto uzupełnić o dodatkowe działania. Przede wszystkim, jeżeli pracujesz w biurze, przy komputerze, rób sobie w ciągu dnia krótkie przerwy. Dzięki temu na chwilę odciążysz wzrok i pozwolisz oczom na chwilę odpoczynku. Poza tym zadbaj o czystość. Nie ma niczego gorszego dla oczu, niż wszechobecny kurz. Warto również pomyśleć o odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu. Czasem wystarczy po prostu postawienie kilku roślin. Właściwości filtrujące powietrze mają na przykład bluszcz, anturium, dracena, a nawet tak popularna w biurach paprotka.

Praktyczny prezent na Święta

Nie ma nic gorszego niż nietrafione prezenty. Warto zatem stawiać na te, które będą miały praktyczne zastosowanie. Masz przyjaciółkę – biurowego pracoholika? Kup jej "zestaw dla zdrowia". Nawilżające krople do oczu, do tego odżywiająca maseczka na wieczór, jakiś przyjemny balsam do ciała i gotowe. Z takiego prezentu z pewnością ucieszy się każda kobieta.