retinea pharm produkty

Zdajemy sobie sprawę, że czasami nomenklatura używana w odniesieniu do zdrowia oczu, do substancji, chorób czy ogólnie do tego co wspiera oko, jest delikatnie mówiąc skomplikowana. Chcemy pomóc wam odnaleźć się w tym wszystkim i systematycznie postaramy się wyjaśniać wybrane definicje.

Zmęczone oczy, astygmatyzm - pojęcia związane ze zdrowiem oczu

Wybrane pojęcia z zakresu produktów i substancji:

Sztuczne łzy - są to preparaty, które również znajdują się w ofercie produktów Pharm Supply, mające na celu nawilżenie oczu. Głównym składnikiem sztucznych łez jest substancja, która utrzymuje takie nawilżenie. Może to być np. glikol, metyloceluloza lub kwas hialuronowy. Są one potrzebne przede wszystkim w momencie, gdy dochodzi do nadmiernego wysychania oka, kiedy pojawia się większa wrażliwość i uczucie piasku pod powiekami.

Krople do oczu bez konserwantów - Wymagania jakościowe dla kropli do oczu są bardzo wysokie. Przede wszystkim krople powinny zachować jałowość do końca okresu ważności. Oczywiście dotyczy to wszystkich kropli do oczu, zarówno tych dostępnych bez recepty jak i dostępnych na receptę. Aby spełnić to wymaganie krople często zawierają substancje konserwujące. Substancje konserwujące, zwłaszcza przy przewlekłym (długotrwałym) stosowaniu mogą powodować podrażnienia powierzchniowe uszkodzenia rogówki, bądź niekorzystne zmiany jakościowe płynu łzowego.

Kwas hialuronowy - dobrze znany z naszych produktów, zwany jest również eliksirem młodości. Jest to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To główny składnik mazi stawowej, ale występuje też w ciele szklistym i jest budulcem ścian naczyń krwionośnych. Ceniony jest ze względu na właściwości wiązania dużej ilości wody, a więc odpowiada za nawilżenie.

Wybrane pojęcia z zakresu dolegliwości oka:

Astygmatyzm - to wada soczewki ocznej lub rogówki, polegająca na ich rozciągnięciu i zniekształceniu. W wyniku tego wpadająca do oka wiązka światła sama jest zniekształcana i obraz wydaje się zamazany.

Zmęczone oczy - intuicyjnie zapewne każdy potrafiłby wytłumaczyć co to znaczy mieć zmęczone oczy. Uczucie to występuje przede wszystkim u osób, które spędzają mnóstwo czasu przed ekranem komputera. Wpływ na zmęczenie oczu ma również sztuczne światło oraz zanieczyszczenie powietrza. Jeśli czujecie ciężkie powieki, zaczynają was piec ich krawędzie lub po prostu czujecie dyskomfort pod powiekami np. jakbyście mieli ziarnko piasku, to wówczas warto sięgnąć choćby po krople do oczu Biolan.